ODSZKODOWANIA/ZADOŚĆUCZYNIENIA

Nasza kancelaria doświadczonych adwokatów i radców prawnych prowadzi sprawy związane z:

➠ wypadkami komunikacyjnymi
➠ odszkodowaniem dla pasażera samochodu lub motocykla
➠ odszkodowaniem za potrącenie pieszego
➠ odszkodowaniem dla potrąconego rowerzysty
➠ odszkodowaniem dla pasażera autobusu, tramwaju, pociągu
➠ utratą szeroko pojętego zdrowia
➠ uszkodzeniem ciała
➠ śmiercią osoby bliskiej w wypadku
➠ wypadki przy pracy
➠ odszkodowania z tytułu poniesionych kosztów leczenia, kosztów rehabilitacji, utraconych zarobków
➠ odszkodowania z tytułu dojazdów do placówek medycznych w związku ze zdarzeniem
➠ zwrot kosztów naprawy uszkodzonego samochodu w wypadku
➠ zwrot kosztów z tytułu najmu samochodu

Kancelaria wykonuje czynności w imieniu klienta, które są niezbędne do skutecznego przeprowadzenia całego postępowania. Obejmuje to:
➠ kontakt z organami, ścigania policją, prokuraturą
➠ reprezentacja klienta 
➠ zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, które mają istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia (przede wszystkim dokumentacja medyczna)
➠ zgłoszenie roszczeń
➠ negocjacje z organem likwidującym szkodę
➠ reprezentacja klienta w sprawach cywilnych przeciwko podmiotowi zobowiązanemu do naprawienia szkody na każdym etapie postępowania

Jednym z pierwszych etapów do uzyskania odszkodowania jest zgłoszenie szkody. Wówczas rozpoczyna to postępowanie likwidacyjne przed ubezpieczycielem lub funduszem gwarancyjnym w przypadku braku wykrycia sprawcy. Jest to złożony proces, który wymaga doświadczenia oraz umiejętności. Bardzo często już od informacji podanych w zgłoszeniu szkody i załączonej do niego dokumentacji zależy, czy ubezpieczyciel podejmie decyzję o przyznaniu odszkodowania i o jego wysokości. Należy pamiętać, że nawet gdy nie jesteś zadowolony z decyzji organu likwidującego szkodę, to możesz złożyć odwołanie od takiej decyzji, a w dalszej konsekwencji masz możliwość dochodzenia swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.

Odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC sprawcy

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego w ruchu drogowym w Polsce musi posiadać obowiązkową polisę OC. W przypadku zdarzenia drogowego, gdzie ucierpiała osoba i doznała jakichkolwiek obrażeń, może dochodzić zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia z polisy OC sprawcy. Niestety powszechną praktyką ubezpieczycieli w Polsce jest zaniżenie, a nawet odmowa wypłaty stosownego odszkodowania lub zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. W takich przypadkach udział kancelarii i doświadczonych adwokatów w tej sprawie jest niezbędne. Kancelaria pomoże, udzieli wsparcia, doradzi w jaki sposób przyspieszyć cały proces lub w ogóle uzyskać należne odszkodowanie.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny

W sytuacji kiedy sprawca zdarzenia jest nieubezpieczony lub nieznany, jednostką właściwą do likwidowania szkód i wypłaty ofiarom odszkodowań i zadośćuczynienia jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Aby zainicjować proces wypłaty odszkodowania przez UFG, należy dokonać zgłoszenie szkody. Informacje, które poszkodowany zawrze w zgłoszeniu szkody, jak również dokumenty, które do niego załączy będą miały wpływ na decyzję UFG odnośnie przyznania odszkodowania i jego wysokości. Należy pamiętać, ze nawet gdy nie jesteś zadowolony z decyzji organu, to możesz złożyć odwołanie od takiej decyzji, a w dalszej konsekwencji masz możliwość dochodzenia swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego.